Kreator koszul


Oferując szycie na miarę, poprzez tzw. kreator koszul przedstawimy Państwu cały cykl projektowania danej części garderoby (w tym przypadku wspominanej koszuli). Jest to demonstracja naszego sposobu pracy, która ułatwia jak najdokładniejszą komunikację z klientem, który wyrazi życzenie uszycia ubioru według swoich preferencji i wskazówek. 

 

Zacznijmy od wyboru kroju koszuli:

Slim – to rodzaj kroju zwężanego w biodrach, dzięki czemu sylwetka osoby ubierającej taką koszulę będzie wyraźniej podkreślona. 

Regular – klasyczny rodzaj kroju, umożliwiający umiejętne zawoalowanie pewnych niedoskonałości figury.

 

Kolejny krok to selekcja wykończenia:

 

Kołnierzyk – wybór jest nadzwyczaj szeroki. Podstawowe cechy kołnierzyka, definiujące jego charakter, to kształt wyłogów oraz wysokość. Doradcy RAMELLO podpowiedzą Państwu, który z rodzajów kołnierzyka będzie najbardziej adekwatny w odniesieniu do całościowego rodzaju ubioru lub typu sylwetki.

 

                                  

 

Plisę – decyzję o wyborze plisy (odkrytej lub zakrytej) determinuje okazja, na jaką koszulę będzie zakładana.

 

Mankiety – konsultacja z doradcą umożliwi Państwu podjęcie decyzji odnośnie wyboru mankietu. I w tym przypadku decydować powinien rodzaj wydarzenia, podczas którego noszona będzie koszula. Drugim aspektem wyboru jest dostosowanie mankietu do sposobu noszenia zegarka – pod lub na mankiecie. 

                                                   

 

Kolor koszuli:

 

Pod okiem doświadczonego doradcy dokonają Państwo wyboru: tkaniny głównej dostosowanej do karnacji skóry, okazji, koloru i rozmieszczenia kontrastów, barwy nici wiodącej, barwy nici obszywającej dziurki oraz przyszycia guzików.

 

Zdjęcie miary klienta:

 

To bardzo istotny etap. Bezwzględnie miarę należy określić poprzez bezpośrednie zmierzenie odległości na ciele klienta. Podczas zdejmowania miary uwzględniamy preferencje klienta względem długości koszuli oraz jej funkcjonalności (należy zapobiec kłopotliwemu wysuwaniu się koszuli ze spodni). Na identycznej zasadzie odbywa się również zdejmowania miary w przypadku innych części ubioru.

 

                                                  

 

Kreator koszul to również koszule szyte w systemie BESPOKE charakteryzujące się możliwością doboru kilku elementów dodatkowych bądź wariantów wykończenia. Mamy tu na myśli:

  • doszycie kieszonki w określonym kształcie,
  • zakończenie koszuli w formie prostej lub fałdą,
  • opcja dodanie kontrafałdy,
  • sposób wykończenia mankietów,
  • w przypadku odzieży damskiej – wybór kształtu zaszewek oraz sposób wykonania i zakończenia szwów. 

 

Opisane rozwiązania polecamy osobom, które nie mają jeszcze dużego doświadczenia związanego ze zlecaniem szycia odzieży na miarę oraz klientom zainteresowanym wykreowaniem swojego indywidulanego imagu w sferze ubiorów. 

 

Tym z Państwa, którzy nie zamierzają poświęcać aż tyle czasu i uwagi tworzeniu swojego ubioru polecamy kreator koszul w prostszej formule współpracy, sprowadzającej się do wyboru tkaniny głównej oraz tkaniny przeznaczonej do wykonania kontrastów. Pewne uproszczenia wiążą się także ze zdjęciem miary. W rezultacie zwykle zamawiana jest koszula w kroju standardowym bądź w takim, w jakim klient dokonywał wcześniejszych zamówień. Czas realizacji takiego zamówienia jest zdecydowanie krótszy niż ma to miejsce w przypadku systemu BESPOKE.

 

Aby zapoznać się z pełnym zakresem naszych usług oraz trybem współpracy, zapraszamy Państwa do Showroomu RAMELLO w Centrum Handlowym Stara Papiernia, al. Wojska Polskiego 3, Konstancin-Jeziorna. Celem umówienia spotkania zachęcamy do kontaktu za pośrednictwem formularza, znajdującego się na naszej stronie, bądź telefonicznie pod numerem 509 079 436.