Jak wybrać spodnie męskie?


Spodnie męskie do garnituru. Czy wiecie już o nich wszystko? Jeśli nie to zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który rozjaśni – jeśli nie wszystkie to z pewnością niejeden aspekt ich doboru.

 

Najpierw ta nieszczęsna długość… Piszemy nieszczęsna bo to niestety prawda, że większość panów nie wie i nie umie dobrać odpowiedniej długości spodni. Powoduje to, że zazwyczaj wybierają oni spodnie stanowczo za długie - tak na wszelki wypadek. A przecież zasada jest prosta: spodnie powinny być proste z tyłu i sięgać do podeszwy buta a z przodu powinno tworzyć się na nich jedno zagięcie. Pamiętajcie też o tym, że szerokość dołu nogawki również ma wpływ na długość spodni. Bardzo wąskie nogawki będą i muszą być krótsze, nie będą one wtedy swobodnie opadać i „wchodzić” na but tak więc zwróćcie uwagę również na to.

W ostatnich latach długość spodni ulega skróceniu, jednak my, uważamy, że należy trzymać się klasycznych standardów bo akurat tego typu klasyka zawsze jest w modzieJ

 

Pisząc o spodniach musimy też wspomnieć o kieszeniach. Te tylne - jeśli w ogóle są, to zazwyczaj jedna lub dwie. Mogą być z guzikami lub patkami. Ale może też nie być ich w ogóle bo kieszenie z tyłu nie służą przecież do przenoszenia i upychania w nich różnych rzeczy. Jest to element jedynie ozdobny i dekoracyjny. Ale z kieszeniami czy bez, spodnie zawsze muszą ładnie układać się na pupie. I to jest jedyny pewniak!

 

Za to kieszenie z przodu standardowo są skośne. Bardzo rzadko stosuje się tak zwaną dodatkową małą kieszonkę czyli „zegarówkę”. Kieszenie takie natomiast nie mogą się rozchodzić i czasami warto zwrócić uwagę na to aby nie były zbyt głębokie bo nie jest eleganckim grzebanie w nich aby dostać się do czegoś co tam włożyliśmy. No a dodatkowo im większa „zawartość” kieszeni tym większe odkształcenie spodni a to nie wygląda elegancko.

 

I właśnie dlatego nasza pracownia RAMALLO zwraca ogromną uwagę na poszczególne elementy. Szyjąc u nas spodnie, nasi klienci wybierają rodzaj kieszeni (angielskie, cięte, fantazyjne) i ich ilość z tyłu. Ustalają zakładki i zaszewki. A wybrać można też szerokość spodni nie tylko dołem ale również po całości oraz zadecydować o mankietach na dole nogawek albo o rodzaju paska.

Drodzy panowie, zapraszamy Was do RAMALLO po wasze idealne spodnie!

Czytaj również

Czym jest szycie na miarę?