Marynarki na zimę 2016 / 2017


Po afrykańskich letnich upałach przyszła jesień wreszcie mamy zimę... Mimo, że termometry nie pokazują nam temperatur ujemnych to jednak listopadowa pogoda robi swoje. Warto wiec już dzisiaj pomyśleć o odpowiedniej marynarce na ten chłodny czas.

 

Czy odzież użytkowana w tym okresie powinna mieć inną grubość i skład? Oczywiście, że tak! Po pierwsze, jak zawsze, najlepsza tkanina to wełna; jej niezwykłe właściwości są już wam znane, wiecie, że doskonale izoluje ciepło i jednocześnie oddycha.

 

Klasyczna wełna owcza może być z domieszką innej naturalnej wełny z kóz kaszmirskich czy też moheru - te domieszki będą idealnym rozwiązaniem.

 

Marynarka wykonana w 100% z kaszmiru to dopiero szczyt luksusu! Ta niezwykle delikatna i cieplutka tkanina może nadwyrężyć wasz budżet ale uwierzcie nam - warto!

 

A mówiąc trochę konkretniej - tkanina na zimową marynarkę powinna mieć odpowiednią grubość. Nasza sugestia to wybieranie wełen o gramaturze powyżej 270 gr. i większych. Dadzą wam one komfort i poczucie ciepła w najzimniejsze dni.

 

Zapomnijcie o marynarkach ze sztucznych tkanin! Zerowy komfort użytkowania nie ochroni was przed chłodem i słotą. Ich jakość nie jest dobra – szybciej się zużywają, gniotą się i są mniej miłe w dotyku.

 

Na nadchodzący sezon 2016/2017 jesień/zima przygotowaliśmy nowe katalogi i nowe naturalne tkaniny na marynarki i podszewki.

 

W RAMALLO macie możliwość wyboru materiału, faktury oraz szeroką paletę kolorów do dyspozycji. To wszystko czeka na was aby nasza niezwykła pracownia na dobre wpisała się w obowiązkowy grafik miejsc, które należy odwiedzić planując swoją garderobę!