Jesteśmy fanami dobrze skrojonych marynarek… a ty…?


Oczywiście każda marynarka powinna być przede wszystkim wygodna. Ale warto wiedzieć jakich rzeczy unikać żeby oprócz wygody zamaskować pewne niedociągnięcia naszej sylwetkiJ Przecież każdy lubi dobrze wyglądać… prawda..?

Marynarka musi mieć przede wszystkim dobry rozmiar - nie kupuj marynarki o rozmiar większej ani nie próbuj wciskać się w za małą – w obu przypadkach wygląda to źle.

 

Panowie często noszą za duże marynarki. Psuje to proporcje ciała, burzy całą symetrię sylwetki. Marynarka powinna w pewnym sensie dzielić nas na „pół”. Każdy jej element taki jak ramiona, plecy, pachy, talia, boki, wyłogi czy długość musi być dopasowany do ciebie. Jeśli masz „brzuszek” wybieraj marynarki z dwoma guzikami, za to trzy guziki powinni nosić panowie bardzo wysocy. Jeden guzik jest dobrym rozwiązaniem ale dla osób o atletycznej budowie – podkreśli ją dodatkowo.

 

Z istotniejszych dodatków wyłogi naszej marynarki mają kolosalne znaczenie. Panowie o bardzo szerokich ramionach nie mogą mieć wąskich klap bo ich szerokość dobieramy zawsze do naszych ramion pamiętając, że muszą one przylegać do klatki piersiowej i nie mogą się rozchodzić.

 

Jaki kołnierzyk? Oczywiście możesz wybrać klasyczny, w szpic czy szalowy (tylko smokingowy) ale o tym już zadecyduje przeznaczenie marynarki zaś szlice (czyli rozcięcia z tyłu) powinny ładnie zakrywać pupę, i nie mogą rozjeżdżać się ani za bardzo odstawać.

 

Każda marynarka może być  lekko taliowana a zbierając nadmiar tkaniny możemy przy każdym typie sylwetki dodatkowo ją wysmuklić. Inne elementy wykończenia jak skośne kieszenie (z patkami czy bez), czy brustasza pod kątem – one wizualnie poprawią figurę panów z nadmiarem kilogramów.

 

Przy wyborze marynarki pamiętajcie, że każdy element ma znaczenie. Marynarkę zawsze postrzegaj jako całość.

 

Szyjąc marynarkę na miarę w naszej pracowni możesz zobaczyć nasze projekty, sprawdzić na poszczególnych modelach wszystkie rodzaje elementów, które  możesz wybrać i dobrać do swojego typu sylwetki czy potrzeb. To wszystko ma znaczenie przy tworzeniu Twojej idealnej marynarki.

 

Drodzy panowie, zapraszamy Was do Ramallo. To tutaj tworzymy ponadczasowe, perfekcyjne marynarki. Każdy nasz klient otrzymuje idealnie skrojony produkt, spełniamy najwyższe kryteria oczekiwań klientów.

Czytaj również

Czym jest szycie na miarę?