Kołnierzyk kołnierzykowi nie równy....


Kołnierzyk kołnierzykowi nie równy…..

Kołnierzyk… niby prosta i oczywista sprawa…. ma go każda koszula, jeden kształt i tyle… otóż nie!

I właśnie dlatego ciekawi nas czy kupując koszule zwracasz uwagę na wyłogi kołnierzyka…..? Bo zajmując się szyciem na miarę zauważyliśmy, że bardzo mały procent mężczyzn ma wiedzę na temat typów kołnierzyków i rodzajów wyłogów. Nie każdy wie jakie wyłogi są odpowiednie do jego rysów twarzy a zapewniamy was, że kołnierzyk może naprawdę dużo zmienić w wyglądzie koszuli i waszym w tej koszuli….:)

Kupując  produkty „ready to wear” nie masz możliwości wyboru - kupujesz to co jest dostępne na półce. Dopiero szycie na miarę pozwala Ci wybrać poszczególne elementy zaczynając od wyłogów kołnierzyka.

W naszym Showroomie możesz zobaczyć i sprawdzić jakie różnice są między klasycznym kentem a cut away’em. Kołnierzyk włoski - „cut away” ma szeroki rozstaw, polecany jest osobom o podłużnym  kształcie twarzy, doskonale sprawdzi się też przy kwadratowych rysach.

Klasyczny kent jest ponadczasowy. Jest uniwersalny i zawsze wygląda dobrze. Pasuje praktycznie dla każdego typu twarzy. Jeśli Twoja praca lub styl życia pozwala ci na to, że nie musisz nosić krawata a wyłogi mają ładnie wyglądać przy rozpiętym kołnierzyku - proponuję klasyczny kent ale z „niewidocznym” podpięciem jak button down. Ten trik sprawia, że rozpięta koszula ma zawsze ładnie układające się wyłogi. Mamy bardzo formalne wyłogi jak kołnierzyk łamany, który zakładamy na bardzo uroczyste okazje i tylko do muchy. Po drugiej stronie mamy casualowy kołnierzyk klubowy czy button down. Warto zwrócić uwagę również na stójkę. Osoby z krótką, grubą szyją powinny mieć kołnierzyki na małej stójce.

W naszym Showroomie sprawdzisz jaki kołnierzyk pasuje do twoich rysów twarzy, zobaczysz jak różne mogą być wyłogi, ich rozstaw, szerokość i długość. A jak już znajdziesz swój idealny kołnierzyk to również dobierzesz idealny rodzaj węzła krawata, który sprawi, że całość będzie spójna pod każdym względem. U nas poznacie poszczególne węzły zobaczycie, który wybrać do danego kołnierzyka. Najprostszy węzeł (four-in-hand) jest chyba najpopularniejszy. Dobrze zawiązany będzie pasował praktycznie do każdego rodzaju wyłogów kołnierzyka. Windsorski i półwindsorski sprawdzi się w kołnierzyku włoskim (cut away), doskonale wypełni przestrzeń przy szerokich wyłogach. Wiązanie krawatów to sztuka-ale bez paniki! W kolejnych artykułach powiemy o tym i pokażemy Wam jak to zrobić!

Czytaj również

Czym jest szycie na miarę?