Krawat czy mucha.....?


Co było pierwsze: mucha czy krawat……?

Pytanie nurtujące ale nie spędzające nam snu z powiek!

Najważniejsze, że jedno i drugie jest, docenimy to! …a dzisiejszy artykuł jest o muszce.

Pierwsze muszki były używane już w XVII wieku ale formę zbliżoną do dzisiejszej przyjęły dopiero kilkaset lat później bo w XIX wieku. Obecnie do lamusa odchodzi już powszechny stereotyp podstarzałego dżentelmena noszącego nudne muchy. Dzisiaj mucha to element ubioru pana w każdym wieku, wykonującego każdy zawód. Pewne wytyczne co do kolorów nadal pozostały….. ale tylko w zakresie bieli i czerni bo muchy w tych kolorach zarezerwowane są dla fraka i smokingu. Cała reszta to dowolność i pełna ekspresja. A zapewniamy was że ciekawa mucha może bardzo uatrakcyjnić każdy strój zarówno ten oficjalny jak i ten codzienny. Nie ma konkretnego kroju czy materiału, z którego należy wykonywać muszki – jest tutaj pełna dowolnośćJ

I właśnie dlatego nasz Showroom oferuje muchy gotowe oraz do wiązania; uszyte z jedwabiu, grenadyny, wełny, lnu czy bawełny. Muszki motylkowe - wysokie skrzydła, półokrągłe zakończenie. Muszki diamentowe - trójkątne zakończenie oraz z niskimi skrzydełkami o prostym zakończeniu zwanym „nietoperz”.

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z muchą proponujemy Ci te gotowe, regulowane, ułatwią Ci codzienne użytkowanie bo muchy do wiązania to wyższy „level” i będziesz gotowy na nie dopiero po opanowaniu sztuki jej wiązania do perfekcji.

Nasze muchy to nie tylko oficjalne i formalne dodatki zarezerwowane tylko i wyłącznie do wielkich okazji, do koszul z krytą plisą czy tylko z łamanym kołnierzykiem. Nie! Nasze „muszki” to fantazyjne wzory, desenie, struktury. Lubisz casualowy styl? My mamy casualowe muchy!

Pamiętaj, że pewny siebie, dobrze wyglądający mężczyzna nie boi się tego dodatku, wręcz przeciwnie, szuka nowych dróg wyrażenia swojej osobowości. Co do zasady nie ma mężczyzn, którzy nie lubią much-są Ci, którzy nigdy nie odważyli się jej założyć!

Potrzebujesz pomocy i wsparcia w tej kwestii?

Zapraszamy do RAMALLO uszyjemy Ci każdą muchę z dowolnego wybranego koloru i kształtu!:)

Czytaj również

Czym jest szycie na miarę?