kaszmir.....


Kaszmirowe szale i krawaty…

Kaszmir to w skrócie wyjątkowy gatunek wełny.

Samo słowo Kaszmir pochodzi z języka perskiego i oznacza wełnę.

Jest to specjalny gatunek wełny pochodzący od kóz kaszmirskich. Zwierzęta te hodowane są dla bardzo delikatnej wełny. Każda z kóz kaszmirskich jest czesana tylko na wiosnę a runo na płaszcz, szal czy krawat uzyskiwane jest z miękkiego podbrzusza kozy. Oczywiście sierść z kozy kaszmirskiej jest zbierana ręcznie. Trzeba jednak wiedzieć, żeby wykonać jeden płaszcz lub dwa szale, runo należy zbierać przez okres od 3 do 4 lat.

Kozy, z których uzyskuje się kaszmir są hodowane na wysokościach powyżej 5000m. Klimat, w którym żyją kozy jest kontynentalny z dużymi wahaniami temperatury rocznej oraz dziennej. Temperatura w jakiej żyją kozy to -30 C.  Warunki w jakich żyją są bardzo ciężkie w związku z tym wykształciły się u nich delikatny gatunek wełny spodniej.

Kaszmir wysokiej jakości powstaje z długowłosej najcięższej wełny. Jest się jeszcze kaszmir drugiej jakości jest to wełna z krótszego i grubszego włosa często łączona z wełną króliczą czyli angorą.

Kaszmir jest i był cenionym włóknem jest najbardziej luksusowym lekkim o możliwie najlepszych właściwościach izolacyjnych tkaniną.

Ciekawostką jest to, że rynek europejski przyjął kaszmir stosunkowo nie dawno bo od lat 90 tych, kiedy to kaszmir po raz pierwszy pojawił się na wybiegach modowych.

Jak rozpoznać kaszmir wysokiej jakości?

- minimalnie prześwituje patrząc pod światło,

- charakteryzuje go cienkość włosa,

- jest bardzo puszysty.

Produkty z kaszmiru marki Ramallo idealnie nadają się na prezent gwiazdkowy.

Płaszczem, bluzką, szalem czy krawatem możecie sprawić Państwo wiele radości swoim bliskim żonie, mężowi, mamie, tacie, babci, dziadkowi, córce, synowi czy chociażby przyjaciółce oraz przyjacielowi.

Ceny kaszmiru są bardzo wysokie ponieważ jest to produkt luksusowy ale należy pamiętać czym jest to spowodowane:

- kozy kaszmirskie są pod ochroną,

- trudne warunki hodowlane,

- długi proces wytwarzania,

- niewielka ilość wełny z jednego zbioru,

- ręczny system zbierania oraz wykonania.

Polecamy nasze kaszmirowe szale, krawaty, płaszcze oraz bluzki.

Nasze produkty są niezwykle luksusowe wykonane ręcznie a ich trwałość jest wysoka.